Urządzamy kawalerkę 32m2

Urządzamy kawalerkę wielkości 32 m kwadratowych. To taka średnia wielkość i mieszkania cieszące się stałą popularnością. Zapewne jest to też pierwsze mieszkanie kupowane w wielkich miastach w Polsce. Oprócz dobrej ceny takie pierwsze M ma też wiele niedogodności, a pierwsze z nich to trudności w urządzeniu.  Jak pomieścić na 32 metrach wszystkie sprzęty oraz istotne rzeczy, o których już marzyliśmy przed zakupem mieszkania, a teraz patrząc realnie nie mieszczą się nam. Jeśli to 32 metry pomniejszymy o kuchnie, łazienkę oraz przedpokój to zostaje nam 16-20 metrów kwadratowych. Wydaje się dużo ale przecież chcemy mieć garderobę, pralkę , zmywarkę i miejsce na rower oraz na narty, aha stół to musi być minimum na 8 osób. No jeszcze jak mówimy o rodzinie z dzieckiem lub nawet z dziećmi to nasze kawalerskie M nie jest z gumy i stajemy przed wyborem, wyborem redukcji marzeń i dostosowaniem się do realiów naszej powierzchni. Rzućmy okiem na plan takiego mieszkania, wygląda na duże.

urzadzamy kawalerke
plan mieszkania

Duże nasze M-32 zaczynamy urządzać. I tak już na pierwszy rzut oka kuchnia wydaje się ogromna w porównaniu do całej powierzchni. No tak ale każdy powie że chce mieć dużo garnków, że nigdy się nie mieści i gdzie ma postawić kombiwar, ekspres do kawy i czajnik. Te pytania zawsze będą powracać ale powinniśmy też zadać sobie pytanie czy kawalerka nasza ma być tylko kuchnią czy też mieszkaniem funkcjonalnym gdzie część kuchenna zostanie „wtopiona” w pokój dzienny.  Przygotowaliśmy drugi rysunek, gdzie pokazujemy jak w prosty sposób możemy zmienić układ kuchni oraz dodaliśmy szafę na wejściu najlepiej z lustrzanymi drzwiami. Łazienka też nabrała funkcjonalności, wybraliśmy wannę oraz zabudowaną szafką pralkę z możliwością suszenia naszego prania w niewidocznej dla oka wnęce. Urządzamy kawalerkę tak aby podłoga np. płytki były ułożone w linii łazienki i obejmowały cała kuchnię i przedpokój.  Oprócz estetycznego połączenia podłogi  ceramicznej z drewnianą w pokoju mamy również praktyczne rozdzielenie strefy mokrej i suchej.

meble tapicerowane w kawalerce - urządzamy kawalerkę
pierwsze zmiany

I tak pomału przechodzimy do najmilszego elementu czyli wybrania mebli do salonu. Wybór na rynku mebli jest ogromny jednak ze względu na charakter pomieszczenia jakim jest kawalerka wybór sofy jest dość oczywisty. Sofa powinna spełniać funkcje sofy jak też i łóżka do spania i możliwie mało zajmować miejsca w pokoju. Dodatkowo ważnym elementem jest obszerny pojemnik na pościel. Biorąc pod uwagę te czynniki i przeglądając ofertę meblowego outletu wpadła nam w oko czerwona sofa Korku, ma ona nowoczesny prosty design pasujący do większości nowego budownictwa. Dalej wybraliśmy prosty stół i krzesła (5) tak aby wygodnie można było się rozkoszować specjałami przyrządzonymi w naszej kuchni. Urządzamy kawalerkę w stylu który lekko nawiązuje do orientu. Dlatego też czerwień sofy (1) łączymy z czernią fotela (3) oraz stołka barowego (7) i taboretu (6) przy konsoli, którą umieściliśmy pod oknem (2). Orientalny stolik (4) sprowadzony prosto z Szanghaju podkreśla charakter wnętrza.

meble do kawalerki
Wybrane meble do kawalerki

Wszystkie wybrane meble pokazane na zdjęciu powyżej są dostępne w naszym sklepie internetowym. Co ważne koszt urządzenia kawalerki jest naprawdę niewysoki, a jakość proponowanych mebli wysoka. Zapraszamy na do naszego sklepu on-line na przyjazne zakupy. Zapraszamy szczególnie tych , którzy stoją przed wyborem urządzenia kawalerki, gdyż przy zakupie całego kompletu mebli proponujemy wysoki rabat!!! Prosimy o kontakt sklep@meblowyoutet.com w tytule zaznaczając „kawalerka” , a otrzymacie Państwo szczególną ofertę lub prosimy o kontakt telefoniczny z naszym konsultantem 668 349 717.

 

 

Oznaczone , , , , , , ,